Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 7-12 14-18
Dodany dnia: 06.08.2017

Zastosowanie ręcznej, elektrycznej i spalinowej kosiarki w ogrodzie

Kosiarki Extul

Zadbany, soczyście zielony trawnik przed domem to powód do dumy, ale również wyzwanie wymagające poświęcenia i znacznych nakładów pracy. Dla jednych koszenie trawy to żmudny i przykry obowiązek, dla innych odprężający rytuał i odskocznia po ciężkim tygodniu. Bez względu na to, do której grupy należysz, jeżeli stałeś się posiadaczem skrawka zielonej przestrzenim na pewno nie zaszkodzi zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj sprzętu do koszenia trawy.

Ekologiczny minimalizm, czyli kosiarki ręczne

Co prawda obsługa manualnej kosiarki wymaga nieco samozaparcia, jednak wbrew pozorom tego typu sprzęt znajdzie zastosowanie, zwłaszcza przy mniejszej powierzchni ogrodu. Kosiarki tego typu są tanie, łatwe w utrzymaniu i maksymalnie energooszczędne. Kto wie, być może należycie do grona prawdziwych zapaleńców, którym koszenie trawy sprawia niewypowiedzianą przyjemność. A jeżeli okaże się, że po tygodniu intensywnego spacerowania, nagle z niewytłumaczalnych przyczyn kosiarka zacznie leżeć odłogiem w garażowym kącie, cóż, przynajmniej nie można będzie wam zarzucić, że nie próbowaliście.

Bezproblemowe kosiarki elektryczne

Z reguły mniejsze trawniki (poniżej 200 metrów kwadratowych) nie ma potrzeby odpalania spalinowego kombajnu, który w dodatku wymaga konserwacji zajmującej więcej czasu niż samo koszenie. Na mniejszej przestrzeni doskonale sprawdzi się kosiarka elektryczna na kabel lub z własnym akumulatorem. Zasadniczo kosiarki elektryczne cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ nie emitują spalin, są stosunkowo ciche i proste w utrzymaniu.

Należy jednak pamiętać, że dobra elektryczna kosiarka rotacyjna powinna mieć silnik o mocy przynajmniej 900W. Mimo sporej mocy, ogólna wydajność będzie zdecydowanie mniejsza niż w kosiarkach spalinowych. Samo koszenie potrwa dłużej, z koniecznością częstych powtórzeń (przynajmniej dwa razy w tygodniu), w przeciwnym wypadku ostrza mogą zacinać się na zbyt wysokich kępach trawy. Jak wspomnieliśmy na początku, jest to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do posiadaczy mniejszych trawników oraz ludzi, którzy nawet w chwili głębokiego zamyślenia będą pamiętać o tym, żeby uważać na kabel pod nogami.

Kosiarki spalinowe dobre na każdą okazję

Tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa. Kosiarka spalinowa to zdecydowanie najlepszy wybór przy trawnikach powyżej 200 metrów kwadratowych. Tego typu sprzęt jest skuteczny zarówno przy gęstej roślinności ogrodowej jak również przy dużej powierzchni trawnika, gdzie trudno o dostęp do zasilania. Kosiarki spalinowe to również najlepsze rozwiązanie w przypadku koszenia trawy na nierównym terenie. Na rynku można obecnie znaleźć szeroki wachlarz kosiarek spalinowych z szeroką obudową i własnym napędem, co w znacznym stopniu przyspiesza pracę, dzięki zwiększonej powierzchni koszenia.

Oczywiście z wielką mocą pojawia się nieco większa odpowiedzialność. Po koszeniu zawsze należy pamiętać o prawidłowej konserwacji sprzętu, tak aby służył nam jak najdłużej, tym bardziej, że jest to już znaczący wydatek. Na szczęście kosiarki tego typu radzą sobie nawet z bardzo wyrośniętą trawą, można śmiało rozważyć wypożyczenie sprzętu w sezonie. W ten sposób będziemy w stanie doprowadzić do ładu nawet najbardziej nieokiełznany trawnik, nie obciążając przy tym zanadto domowego budżetu.

powrót do aktualności