Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 7-12 14-18
Dodany dnia: 20.03.2017

Czy wiesz, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru młotowiertarki?

Młotowiertarki Extul

Prace budowlane nie należą do najłatwiejszych. Wymagają dużej siły oraz wielu narzędzi, oraz profesjonalnych urządzeń elektrycznych. Bez nich nie byłoby możliwe odpowiednio szybkie i profesjonalne wykonanie wielu zadań, jakie zlecane są ekipom remontowym. Z tego powodu tak bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie, jakiego używamy podczas zleceń.

Jednym z takich niezwykle potrzebnych sprzętów są młotowiertarki.

Jest to połączenie dużej wiertarki z młotem udarowym. Dzięki takiemu sprzętowi bez problemu wywierciłem dziurę w murze oraz skujemy pustaki lub cegły bez większego trudu. Od jakości oraz niezawodności tego urządzenia bardzo często zależy to, czy wyrobimy się z naszą pracą w terminie. Jest wiele firm, które produkują tego typu sprzęty i czasami bardzo trudno wybrać co będzie dla nas najlepsze. Powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na cenę oraz wygląd młotowiertarki, ale także na jej parametry techniczne.

Bardzo ciekawie prezentującą się młotowiertarką, która gwarantuje bezawaryjną pracę, przez bardzo długi czas jest Makita HR4000C. Jest to firma bardzo dobrze znana nie tylko w naszym kraju. Produkuje urządzenia profesjonalne oraz dla amatorów. Model ten wyposażony został silnik o mocy 1100W, który generuje energię udaru na poziomie 9,5J. Są to bardzo dobre wyniki, które pozwalają na bezproblemową pracę nawet w najtwardszym murze. Innym niezwykle interesującym modelem jest też MAKITA HR2455. Jej niewielkie rozmiary i w miarę mocny silnik kuć i wiercić nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Jest też dosyć lekka, bo waży zaledwie 3kg i jest bardzo często wybierana przez profesjonalne ekipy remontowe.

W ofercie wielu sklepów dostępne są też urządzenia akumulatorowe.

Jednym z nich jest HILTI TE6A. Jest to niewielka młotowiertarka, która generuje zaledwie 1,5J energii, jednak dzięki swojej poręczności oraz temu, że zasilana jest z akumulatora, pozwala na pracę w różnych trudno dostępnych miejscach oraz na wysokościach gdzie podciągnięcie zasilania jest niemożliwe. Młotowiertarka jest też bardzo lekka, co ułatwia różnego rodzaju prace, do jakich została przeznaczona.

Pod uwagę przy wyborze młotowiertarki o dużej mocy powinniśmy także wziąć model SPIT 372. Jest to stosunkowo prosta konstrukcja, która jednak odznacza się bardzo dużą wytrzymałością i niezawodnością. Energia udaru, jaką uzyskuje silnik o mocy 1250W, to aż 10J więc jest to poważny sprzęt do trudnych zadań. Świetnie sprawdza się w kuciu twardych murów oraz pozwala na podczepienie bardzo dużych wierteł. Jest to jedna z najczęściej wybieranych młotowiertarek przez doświadczonych budowlańców, którzy znają się na swojej pracy oraz wiedzą, jakich urządzeń potrzebują.

To jaki model oraz producenta wybierzemy, oczywiście zależy od zasobności naszego portfela, jednak nie powinniśmy zbytnio oszczędzać na młotowiertarkach, gdyż w pracy budowlanej będziemy z tego urządzenia korzystali bardzo często. Markowe sprzęty rzadziej się psują oraz oferują niezawodność i dużą wytrzymałość, jaka potrzebna jest w takim fachu.

powrót do aktualności