Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 7-12 14-18

Poradniki

Odkurzacz do liści – jak działa?

Odkurzacz do liści – jak działa?

Odkurzacz do liści jest urządzeniem, które stworzono po to, aby ułatwić i przyspieszyć jesienne porządki. Jako że na drzewach liści jest coraz mniej, warto przybliżyć istotę działania tego urządzenia.

Dodany dnia: 10.10.2019
Największe błędy przy układaniu kostki brukowej

Największe błędy przy układaniu kostki brukowej

Nie ulega wątpliwości, że kostka brukowa to bardzo popularny materiał, którym wykłada się podjazdy, chodniki i alejki. Jeżeli jest ułożona prawidłowo, pięknie zdobi teren i jest praktyczna. Co innego, kiedy ułożono ją nieprawidłowo. Oto największe błędy przy układaniu kostki brukowej.

Dodany dnia: 25.09.2019
Układanie płytek wielkoformatowych

Układanie płytek wielkoformatowych

Płytki wielkoformatowe szybko zyskują dziś na wziętości. Podpowiadamy, jak przeprowadzić układanie płytek wielkoformatowych, aby te dobrze się trzymały i nie pękały.

Dodany dnia: 13.09.2019
Renowacja paneli podłogowych

Renowacja paneli podłogowych

Wielu Polaków w swoich wnętrzach stawia na panele podłogowe, co nie może dziwić z uwagi na fakt, że materiał ten jest szeroko dostępny i atrakcyjny cenowo. Jednak również i panele podłogowe, niezależnie od ich rodzaju, mogą ulec zarysowaniu. Jak wygląda renowacja paneli podłogowych?

Dodany dnia: 28.08.2019
Jak urządzić biuro w domu?

Jak urządzić biuro w domu?

Niewątpliwie praca w zaciszu własnego domu ma swoje walory. Przede wszystkim wymaga jednak zagospodarowania właściwej przestrzeni. Jak urządzić biuro w domu, aby było wygodnie i przytulnie?

Dodany dnia: 14.08.2019
Szybki montaż wykładziny dywanowej

Szybki montaż wykładziny dywanowej

Wykładzina dywanowa to dobry materiał wykończeniowy na podłogi. Jest względnie tania i prosta w montażu. Wystarczy kilka narzędzi, odrobina chęci, nieco wolnego czasu i każdy poradzi sobie z tym osobiście. Jak przeprowadzić montaż wykładziny dywanowej?

Dodany dnia: 31.07.2019
Przycinanie żywopłotu – jak zrobić to właściwie?

Przycinanie żywopłotu – jak zrobić to właściwie?

Przycinanie żywopłotu to zabieg, który wpływa na jego kształt i uformowanie. Jak przycinać żywopłot, aby był on piękny, gęsty i miał zakładany kształt?

Dodany dnia: 17.07.2019
Jak zrobić piaskownicę dla dzieci?

Jak zrobić piaskownicę dla dzieci?

W każdym ogrodzie, w którym bawią się małe dzieci, powinna znaleźć się również piaskownica. Można ją kupić, ale lepiej oszczędzić środków i wykonać ją samodzielnie. Jak zrobić piaskownicę dla dzieci i co nam będzie do tego potrzebne?

Dodany dnia: 03.07.2019
Renowacja schodów drewnianych – jak wykonać?

Renowacja schodów drewnianych – jak wykonać?

Renowacja schodów drewnianych może być bardzo dobrym pomysłem, jeżeli po latach eksploatacji straciły one swój dawny blask. Oczywiście można wymienić powierzchnie na nowe, ale to kosztuje. Lepiej poświęcić odrobinę czasu i osobiście odrestaurować schody z drewna.

Dodany dnia: 20.06.2019
Czyszczenie kostki brukowej – jak wykonać, czego użyć?

Czyszczenie kostki brukowej – jak wykonać, czego użyć?

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał wykończeniowy nawierzchni, który znaleźć można na wielu posesjach w Polsce. Jest ona również stosunkowo prosta w pielęgnacji. Jak przeprowadzić czyszczenie kostki brukowej.

Dodany dnia: 07.06.2019
Jak usunąć grzyba ze ściany?

Jak usunąć grzyba ze ściany?

Grzyb na ścianach to nie tylko problem estetyczny. To również zagrożenie dla zdrowia. W związku z tym warto pozbyć się go jak najszybciej. Jak usunąć grzyba ze ściany, jak czasochłonny jest to proces i co będzie do tego potrzebne?

Dodany dnia: 23.05.2019
Budowa grilla w ogrodzie

Budowa grilla w ogrodzie

Trudno wyobrazić sobie regularne spędzanie czasu w ogrodzie bez grillowania. Zwłaszcza że sezon grillowy już się rozpoczął. Oczywiście grill można kupić. Obecnie ich oferta na rynku jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Co bardziej wybrednych zainteresować może budowa grilla w ogrodzie. Jak go wymurować? Gdzie usytuować grilla w […]

Dodany dnia: 09.05.2019
Jak wybierać płytki podłogowe?

Jak wybierać płytki podłogowe?

Płytki podłogowe to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych produktów wykończenia wnętrz. Spotkać można je wewnątrz mieszkań, najczęściej w łazienkach i kuchniach, ale też na zewnątrz. Jak wybierać płytki podłogowe, aby postawić na artykuły optymalne i praktyczne?

Dodany dnia: 17.04.2019
Jak zrobić drewnianą ławkę ogrodową?

Jak zrobić drewnianą ławkę ogrodową?

Każdy marzy o pięknym ogrodzie. To nie tylko równo przystrzyżony trawnik i kolorowe kompozycje kwiatów. W ogrodzie warto zadbać też o wiele innych elementów, a w tym również i meble ogrodowe, np. ławki. Te można kupić gotowe, ale i wykonać je osobiście. Jak zrobić drewnianą ławkę ogrodową?

Dodany dnia: 03.04.2019
Samodzielny montaż zlewozmywaka

Samodzielny montaż zlewozmywaka

Zlewozmywak to bardzo ważny elementem wyposażenia każdej kuchni, która dla wielu jest najważniejszym pomieszczeniem całego mieszkania. Musi on być estetyczny, funkcjonalny i praktyczny. Na rynku są zlewy różne pod kątem wielkości, ilości komór czy materiału. Jak zabrać się za samodzielny montaż zlewozmywaka?

Dodany dnia: 27.03.2019
Jak schować kable w pokoju?

Jak schować kable w pokoju?

Kable ciągnące się przez pokój mogą wyglądać mało estetycznie. Zwłaszcza że niekiedy są też problematyczne, przeszkadzając w sprzątaniu. Zresztą łatwo je też uszkodzić. Jak schować kable w pokoju, aby było praktycznie i estetycznie?

Dodany dnia: 13.03.2019
Po co stosuje się zacieraczki do posadzek?

Po co stosuje się zacieraczki do posadzek?

Posadzki betonowe, ale również żywiczne powinny być dobrze rozprowadzone oraz utwardzone. Przydają się w tym specjalistyczne maszyny, również zacieraczki. Po co stosuje się zacieraczki do posadzek i jak korzystać z takich maszyn?

Dodany dnia: 27.02.2019
Jak używać samochodowego miernika lakieru?

Jak używać samochodowego miernika lakieru?

Większość Polaków samochodu szuka na rynku wtórnym. Takie auto wymaga dokładnej weryfikacji. Również sprawdzenia powłoki lakierniczej, w czym pomaga miernik lakieru. Niestety, nie każdy wie, jak interpretować wyniki pomiaru. Jak używać samochodowego miernika lakieru?

Dodany dnia: 13.02.2019
Jak zbudować barek?

Jak zbudować barek?

Bez wątpienia barek w kuchni to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Zwłaszcza jeżeli kuchnia jest połączona z jadalnią czy salonem. Co istotne, takie konstrukcje stworzyć można już po zaprojektowaniu aneksu kuchennego. Jak zbudować barek, aby z zazdrością podziwiali go wszyscy goście?

Dodany dnia: 31.01.2019
Montaż detektora czadu

Montaż detektora czadu

W sezonie zimowym wiele mówi się o zagrożeniu związanym z opalaniem mieszkań. Nie tylko chodzi tu o pożar, choć ten też jest pewnym zagrożeniem, ale przede wszystkim zatrucie bezwonnym tlenkiem węgla, którego zbyt duże stężenie może być przyczyną zasłabnięcia i śmierci. Pomóc mogą pewne urządzenia. Warto przeprowadzić montaż detektora czadu.

Dodany dnia: 16.01.2019
Jak malować mieszkanie zimą?

Jak malować mieszkanie zimą?

Z malowaniem mieszkania większość wstrzymuje się do lata. To rozsądne, ale niekiedy taki remont wykonać trzeba zimą. Jest to nieco większe wyzwanie, ale do opanowania. Jak malować mieszkanie zimą?

Dodany dnia: 03.01.2019
Jak wyregulować zawiasy meblowe?

Jak wyregulować zawiasy meblowe?

Meble kupowane w salonach są coraz częściej dostępne w paczkach do samodzielnego montażu. Nawet jeżeli samo ich złożenie nie sprawia problemu, takim może być właściwe ustawienie frontów powszechnie nazywanych drzwiczkami. Często winne są źle ustawione zawiasy. Jak wyregulować zawiasy meblowe w kuchniach i innych bryłach meblowych?

Dodany dnia: 19.12.2018
Jak odnowić stół z drewna?

Jak odnowić stół z drewna?

Drewniane meble są dziś na topie. Ceni się je za najwyższą jakość. Nie inaczej jest z drewnianymi stołami. Z czasem, na takich meblach, uwidaczniają się ślady ich długiej eksploatacji. Nie oznacza to, że trzeba rozglądać się za nowymi produktami. Taki stół można odrestaurować. Jak odnowić stół z drewna krok po kroku?

Dodany dnia: 05.12.2018
Jak postawić ścianki działowe?

Jak postawić ścianki działowe?

Na ścianki działowe w swoich mieszkaniach decyduje się wiele osób, które chcą lepiej dopasować wnętrze do swoich potrzeb. Można je przestawiać, wyburzać, skracać czy stawiać nowe. Jak postawić ścianki działowe i czy każdy poradzi sobie z tym osobiście?

Dodany dnia: 21.11.2018
Jak odnowić blat kuchenny?

Jak odnowić blat kuchenny?

Kuchnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Nie mogłaby spełniać swojej funkcji bez odpowiednich mebli. W tym wpisie chcemy skupić się na blatach. Co zrobić, jeśli jest on już uszkodzony? Jak odnowić blat kuchenny z drewna, kamienia czy blat laminowany?

Dodany dnia: 07.11.2018
Jak zrobić karmnik dla ptaków?

Jak zrobić karmnik dla ptaków?

Zima to ta pora roku, która jest niespecjalnie lubiana nie tylko przez ludzi, ale i zwierzęta. W tym trudnym okresie można im jednak pomóc. Najłatwiej jest w przetrwaniu wesprzeć ptaki, budując im karmnik. Jak zrobić karmnik dla ptaków i jakie materiały będą nam do tego potrzebne?

Dodany dnia: 17.10.2018
Jakie prace należy wykonać w ogrodzie jesienią?

Jakie prace należy wykonać w ogrodzie jesienią?

Jesień to okres, kiedy zmrok zapada znacznie szybciej, a temperatury spadają coraz niżej. Mimo iż w październiku pewne rośliny jeszcze kwitną, to czas najwyższy zabrać się za porządki. Jakie prace należy wykonać w ogrodzie jesienią, aby dobrze przygotować się do zimy?

Dodany dnia: 03.10.2018
Jak wykonać ogrzewanie podłogowe?

Jak wykonać ogrzewanie podłogowe?

Bez wątpienia ogrzewanie podłogowe niesie w sobie wiele korzyści, choć nie jest one też pozbawione wad. Co istotne, nie trzeba się z tym zgłaszać do specjalistów. Jak wykonać ogrzewanie podłogowe zabierając się za ten projekt osobiście.

Dodany dnia: 19.09.2018
Jak wykonać w drzwiach przejście dla czworonoga?

Jak wykonać w drzwiach przejście dla czworonoga?

Przejście dla psa czy kota wykonane w drzwiach jest w Polsce spotykane sporadyczne. Wydaje się, że Polacy, mimo iż często trzymają swoje czworonogi w domach, nie stawiają na nie z uwagi na bezpieczeństwo. Wielu nie wie też, jak je zrobić, a nie jest to szczególnie trudne. Jak wykonać w drzwiach przejście dla czworonoga?

Dodany dnia: 05.09.2018
Jak przenieść gniazdko elektryczne?

Jak przenieść gniazdko elektryczne?

Wiele osób decyduje się w swoich mieszkaniach na remonty i odświeżenie przestrzeni. Zwłaszcza że często nawet niewielkie i kosmetyczne zmiany dadzą pozytywny efekt. Niestety niekiedy przeszkodą w remontach jest instalacja elektryczna. Skoro tak, warto wiedzieć, jak przenieść gniazdko elektryczne?

Dodany dnia: 22.08.2018
Jak usunąć stary tynk przy pomocy elektronarzędzi?

Jak usunąć stary tynk przy pomocy elektronarzędzi?

Przy remoncie niezbędne jest niekiedy skucie tynku. Ma to miejsce wówczas, kiedy to powierzchnia jest nierówna lub zniszczona. Jak usunąć stary tynk? Sposobów na to jest wiele, a najprościej jest wykorzystać do tego elektronarzędzia.

Dodany dnia: 08.08.2018
Jak dobrać najlepsze narzędzia do przycinania roślin w ogrodzie?

Jak dobrać najlepsze narzędzia do przycinania roślin w ogrodzie?

Niezwykle ważnym elementem pielęgnacji każdego ogrodu jest przycinanie roślin, drzew, krzewów i żywopłotu. Jak dobrać najlepsze narzędzia do przycinania?

Dodany dnia: 25.07.2018
Jak zrobić półkę na książki?

Jak zrobić półkę na książki?

Niestety Polacy czytają coraz mniej. Jeśli jesteście przeciwieństwem większości i lubicie oddać się dobrej lekturze, podpowiemy Wam, jak zrobić półkę na książki. Wystarczy odrobina wolnego czasu oraz kilka łatwo dostępnych materiałów i narzędzi.

Dodany dnia: 11.07.2018
Jak zbudować oczko wodne krok po kroku?

Jak zbudować oczko wodne krok po kroku?

Z pewnością wielu myślało o stworzeniu we własnym ogrodzie pięknego oczka wodnego, co jednak nie jest proste. Wszystkim zainteresowanym takim projektem przygotowaliśmy krótki poradnik wyjaśniający, jak zbudować oczko wodne.

Dodany dnia: 28.06.2018
Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Z zakupem mebli ogrodowych większego problem nikt z nas mieć nie będzie, ale zamiast wydawać zaoszczędzone środki, warto zastanowić się nad ich samodzielnym stworzeniem. Wystarczy odrobina wolnego czasu i nutka kreatywności. W tym wpisie pokażemy jak zrobić meble ogrodowe z palet.

Dodany dnia: 06.06.2018
Jak zbudować drewniany taras?

Jak zbudować drewniany taras?

Połączenie domu z ogrodem to bardzo dobry pomył. Doskonale sprawdzi się tu taras z drewna. Sprawdźmy więc, jak zbudować drewniany taras i jakie materiały będą do tego niezbędne.

Dodany dnia: 18.05.2018
Jak tworzyć pasy na trawniku?

Jak tworzyć pasy na trawniku?

Każdy chce, aby jego trawnik był zielony, miękki i gęsty. Wszystko po to, aby się dobrze prezentował. Efekt wizualny poprawić można też przez utworzenie na nim pasów, fal czy szachownicy. Czy wiecie, jak tworzyć pasy na trawniku?

Dodany dnia: 27.04.2018
Jak odnowić stare meble?

Jak odnowić stare meble?

Chcąc nabyć meble, wystarczy udać się do salonu lub wybrać je z katalogu. Wszyscy ci, którzy lubią majsterkować, mogą też próbować stworzyć coś z niczego. Na przykład przy wykorzystaniu do tego starych brył meblowych i odpowiednich akcesoriów. Jak odnowić stare meble przy użyciu frezarki i innych narzędzi?

Dodany dnia: 12.04.2018
Zasady bezpieczeństwa podczas pracy na drabinie

Zasady bezpieczeństwa podczas pracy na drabinie

Drabina to konstrukcja, która ułatwia prowadzenie wielu prac na wysokościach. W związku z tym, że upadek z kilku metrów może być niebezpieczny, warto poznać zasady bezpieczeństwa podczas pracy na drabinie.

Dodany dnia: 29.03.2018
Jak naprawić przewiercony przewód elektryczny?

Jak naprawić przewiercony przewód elektryczny?

Przewiercenie przewodu podczas remontu zdarza się dość często. Na szczęście jest to sytuacja, z którą można sobie szybko poradzić. Jak naprawić przewiercony przewód elektryczny oraz co zrobić, aby do takiego zdarzania w ogóle nie dopuścić?

Dodany dnia: 23.03.2018
Jak wykonać wertykulację trawnika?

Jak wykonać wertykulację trawnika?

Koszenie i podlewanie trawy to trochę za mało, jeśli chce się mieć piękny i bujny trawnik. Niezbędne są też nieco bardziej zaawansowane zabiegi z użyciem specjalistycznego sprzętu. Jednym z nich jest wertykulator. Jak wykonać wertykulację trawnika zgodnie z zasadami?

Dodany dnia: 15.03.2018
Jak wypompować wodę z zalanych pomieszczeń?

Jak wypompować wodę z zalanych pomieszczeń?

Marzec to jeden z tych miesięcy, kiedy grożą nam roztopy. Topniejący śnieg i opady deszczu mogą przyczynić się do zalania piwnicy czy innego pomieszczenia. Skoro tak, spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wypompować wodę z zalanych pomieszczeń.

Dodany dnia: 07.03.2018
Ogrzewanie pomieszczeń nagrzewnicą

Ogrzewanie pomieszczeń nagrzewnicą

Za oknami pogoda nie rozpieszcza. Niskie temperatury to najlepszy moment na to, aby wspomnieć o prostym, a jednocześnie komfortowym ogrzewaniu pomieszczeń przy wykorzystaniu do tego nagrzewnic. Jak wygląda ogrzewanie pomieszczeń nagrzewnicą i na co zwrócić uwagę dokonując ich wyboru?

Dodany dnia: 28.02.2018
Niwelator jako precyzyjne narzędzie pomiarowe dla budowlańców

Niwelator jako precyzyjne narzędzie pomiarowe dla budowlańców

Wszystkie prace budowlane bez wyjątku powinny być przeprowadzane możliwie jak najbardziej precyzyjnie. Wykonywanie wszelkich pomiarów “na oko” nie ma większego sensu. Niezbędne jest więc precyzyjne narzędzie pomiarowe. Takim bez wątpienia jest niwelator.

Dodany dnia: 21.02.2018
Odnawianie ścian klinkierem

Odnawianie ścian klinkierem

Klinkier to bardzo popularny materiał, który wykorzystywany jest również jako dekoracja ścian wewnątrz mieszkań. Jest to materiał naturalny, odporny, a jednocześnie estetyczny. Jak zabrać się za odnawianie ścian klinkierem i co będzie nam do tego niezbędne?

Dodany dnia: 14.02.2018
Czym jest aerator?

Czym jest aerator?

Każdy chce mieć na swojej nieruchomości piękny trawnik, któremu będą mu zazdrościć sąsiedzi. Do tego niezbędne są specjalne zabiegi. Zwłaszcza po zimie uzbroić się trzeba między innymi w aerator. Czym jest aerator i jakie spełnia zadanie?

Dodany dnia: 07.02.2018
Rodzaje płyt gipsowo-kartonowych

Rodzaje płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe, które zwane są także regipsami lub płytami g-k to produkt podbijający rynek budowlany w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to materiał wielofunkcyjny, o czym najlepiej świadczą różne rodzaje płyt gipsowo-kartonowych.

Dodany dnia: 31.01.2018
Jak i czym wyburzyć ścianę?

Jak i czym wyburzyć ścianę?

Pomysł wyburzenia ścian pojawia się podczas remontu czy aranżacji wnętrza nowego mieszkania. Wielu nie zdaje sobie jednak sprawy, jakie konsekwencje niesie w sobie taki zabieg. Tak więc, jak i czym wyburzyć ścianę?

Dodany dnia: 24.01.2018
Samodzielny montaż mebli kuchennych

Samodzielny montaż mebli kuchennych

Nie brakuje opinii, które wskazują na to, że kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w naszym mieszkaniu. Można się z tym zgodzić lub nie. Jedno jest mimo wszystko oczywiste. W każdej kuchni znaleźć się muszą niezbędne tu meble. Te mogą być standardowe, choć coraz częściej Polacy wybierają zabudowy kuchenne pod wymiar. Ten wybór to jednak sprawa indywidualna. Warto przyjrzeć się natomiast montażowi takich mebli. Jak wykonać samodzielny montaż mebli kuchennych, oszczędzając na tym kilkaset złotych?

Dodany dnia: 17.01.2018
Układanie płytek podłogowych krok po kroku

Układanie płytek podłogowych krok po kroku

Czy układanie płytek podłogowych jest skomplikowane? Z pewnością doświadczony pracownik budowlany nie będzie mieć z tym większego problemu i sobie z tym zadaniem poradzi. W innym wypadku przed rozpoczęciem prac na pewno nabyć trzeba niezbędnej wiedzy, a do układania płytek się dobrze przygotować. Ważna jest także odpowiednia kolejność prac. W innym wypadku już po kilku miesiącach płytki mogą zacząć się odklejać. Jak wygląda układanie płytek podłogowych krok po kroku?

Dodany dnia: 10.01.2018