Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 7-12 14-18
Dodany dnia: 27.02.2019

Po co stosuje się zacieraczki do posadzek?

Posadzki betonowe, ale również żywiczne powinny być dobrze rozprowadzone oraz utwardzone. Przydają się w tym specjalistyczne maszyny, również zacieraczki. Po co stosuje się zacieraczki do posadzek i jak korzystać z takich maszyn?

po co stosuje się zacieraczki do posadzek

Czym są zacieraczki do posadzek?

Zacieraczki stosuje się wszędzie tam, gdzie prowadzone są przedsięwzięcia z wykorzystaniem masy betonowej. To w pełni profesjonalne maszyny budowlane, których stosowanie przekłada się na jakość takich powierzchni. Po co stosuje się zacieraczki do posadzek? Głównym ich zadaniem jest wygładzanie betonowych powierzchni, ale mają również znaczenie w konserwacji i ewentualnej naprawie betonu.

Na rynku występują bardzo różne zacieraczki do betonu, które różnią się m.in. wielkością i sposobem użytkowania. Dlatego zacieraczki dzielą się na ręczne oraz samojezdne.

Do domowego użytku wystarczające będą ręczne zacieraczki do posadzek. Są one zwrotne i stosuje się je również w miejscach trudno dostępnych. Dzięki nim można wygładzić, zatrzeć i wypolerować beton. Bardziej zaawansowanym urządzeniem są zacieraczki samojezdne. Te maszyny zyskują przewagę w średnicy powierzchni roboczej i mocy. W związku z tym wykorzystywane są w miejscach o większej powierzchni. Zacieraczki samojezdne to również maszyny, którymi operować można bez użycia siły własnych mięśni, ale sterować nimi automatycznie.

po co stosuje się zacieraczki do posadzek

Wybór zacieraczki zależny powinien być więc przede wszystkim od wielkości powierzchni, na której ma pracować taka maszyna. Najlepszym wyborem do zamkniętych pomieszczeń będą zacieraczki elektryczne, które nie emitują spalin, a więc sprawdzą się w słabo wentylowanych wnętrzach. Urządzenia do zacierania wyposażone w silnik spalinowy będą dobre na budowach, gdzie nie ma stałego źródła zasilania oraz tam, gdzie potrzebne jest urządzenie o dużej mocy. Korzystać z nich należy wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, co wynika z emitowanych przez takie maszyny spalin.

Po co stosuje się zacieraczki do posadzek?

Bez wątpienia stan betonu ma ogromne znaczenie. Nie chodzi tu wyłącznie o jego wytrzymałość, ale i stan powierzchni, gdyż zacierana masa betonowa jest odporniejsza na pęknięcia. Zwiększa się więc jakość samego betonu. Zacieraczki głównie usuwają jednak wszelkie nierówności, zanim beton nie zaschnie. Później narażałoby to użytkownika na wysokie koszty, a więc wszelkie ślady i nierówności usuwać trzeba natychmiast.

Jeżeli powierzchnia nie jest gładka, rozkład sił nacisku nie jest jednakowy, co wpływa negatywnie na skuteczność betonu. Wprawdzie jego pękanie zdarza się rzadko i może być konsekwencją nieprawidłowego osiadania gruntu, skurczu podczas wysychania, czy termicznego zmniejszenia powierzchni, to może nieść w sobie przykre konsekwencje. Zresztą w przypadku wystąpienia pęknięcia na równej powierzchni, prościej jest uzupełnić powstały ubytek niż zrobić to na nierównej posadce.

Zacieraczka do posadzek jest w pełni profesjonalnym sprzętem budowlanym, który pomaga w rozprowadzaniu masy betonowej na powierzchni. Dzięki wykorzystaniu w pracy zacieraczki przebiega ona szybciej i jest dokładniejsza. To szansa na równe rozprowadzenie betonu, co pozytywnie wpłynie na jego jakość i zapobiegnie pęknięciom.

po co stosuje się zacieraczki do posadzek

Po co stosuje się zacieraczki do posadzek poza tym, że służą one wyrównaniu powierzchni? Argumentem za stosowaniem takich narzędzi jest też wcieranie środków konserwujących i utwardzających. Dodatkowo zacieraczki do betonu stosuje się do polerowania i szlifowania posadzki, o ile wyposaży się je wcześniej w specjalne talerze szlifierskie lub inny osprzęt.

Nie ulega więc żadnym wątpliwościom, że warto stosować zacieraczki do posadzek. To narzędzia, które pozwalają na szybkie oraz równe rozprowadzanie betonu, co poprawi jakość takiej wylewki oraz przełoży się na większą trwałość posadzki. Z powodzeniem z zacieraczki do posadzek korzystać można w niewielkich wnętrzach przy domowych remontach, jak i na dużych powierzchniach, jakimi są magazyny czy fabryki. Oczywiście, wcześniej należy dobrać odpowiednią maszynę pod kątem mocy czy powierzchni roboczej.

powrót do aktualności