Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 7-12 14-18
Dodany dnia: 15.11.2017

Najbardziej przydatne i funkcjonalne elektronarzędzia

Wiele prac w domu, w warsztacie czy na budowie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Zwłaszcza że nie tylko ułatwiają one taką pracę i sprawiają, że staje się ona efektywniejsza, ale również i znacznie ją skracają. Wśród nich ważną grupę stanowią elektronarzędzia. Które z nich wykorzystywane są przez nas najczęściej? Przedstawiamy najbardziej przydatne i funkcjonalne elektronarzędzia.

funkcjonalne elektronarzędzia

Wiertarka

Najważniejszym elektronarzędziem, które przyda się podczas każdego remontu, jest wiertarka. Jak sama nazwa wskazuje, jej głównym zadaniem jest wiercenie. Przydaje się ona podczas wykonywania otworów w gipsach, drewnie, metalu czy betonie. O jej funkcjonalności decyduje kilka parametrów, m.in.: moc, moment obrotowy, możliwości regulacji oraz wyposażenie dodatkowe. Dlatego ważne są również niezbędne wiertła i końcówki.

Wkrętarka

Podstawowym narzędziem przydatnym podczas remontów jest również wkrętarka, która nadaje się do delikatnego wiercenia, a także skręcania szafek, sprzętów AGD czy innych tym podobnych artykułów. W porównaniu z wiertarkami są one znacznie lżejsze, przez co są bardziej praktyczne, a korzystanie z nich jest niezwykle komfortowe. Wkrętarką wykonamy wiele prac, które nie wymagają wielkiej mocy.

Szlifierka kątowa

Kątówka to elektronarzędzie przydatne na każdym placu budowy. Główne jej zadania to szlifowanie oraz cięcie metalu, betonu i pozostałych twardych materiałów. Pamiętajmy jednak, że szlifierka kątowa jest jednym z najbardziej funkcjonalnych elektronarzędzi, które sprawdza się również w polerowaniu, złuszczaniu farb, szczotkowaniu czy czyszczeniu wszelkich nawierzchni.

Szlifierka stołowa

Szlifierka stołowa przydaje się również, choć zdecydowanie rzadziej niż szlifierka kątowa. Ta służy przede wszystkim do czyszczenia narzędzi, szlifowania czy usuwania zadziorów. Z wykorzystaniem takiej szlifierki łatwo wykończyć elementy drewniane oraz metalowe.

Pilarka

Prace remontowo-budowlane ułatwia również pilarka nazywana piłą łańcuchową. Wykorzystuje się ją do cięcia drewna, sklejki, płyt wiórowych czy innych tym podobnych materiałów. W związku z tym, że pilarki elektryczne mają mniejszą moc od pilarek spalinowych, służą do cięcia elementów o mniejszej grubości.

Wyrzynarka

Cięcie i podcinanie różnego rodzaju materiałów ułatwia natomiast prosta w obsłudze wyrzynarka. Na pierwszy rzut oka przypomina ona pilarkę, choć jest zdecydowanie bardziej precyzyjna, służąc między innymi do cięcia krzywoliniowego. Wyrzynarka taka sprawdza się doskonale do cięcia blatów kuchennych, drewna oraz płyt drewnopodobnych.

Przecinarka

Jak nie trudno się domyślić przecinarka służy do przecinania różnego rodzaju materiałów budowlanych. W zależności od rodzaju sprzętu urządzeniem takim przeciąć można elementy metalowe, jak i kafelki, beton, drewno, płyty drewnopodobne czy plastik. Pilarki elektryczne są nie tylko wszechstronne i praktyczne, ale również łatwe w użytkowaniu.

Zasilanie

Elektronarzędzia zasilane są akumulatorem, bądź z wykorzystaniem kabla sieciowego. Zaletą tych pierwszych jest mobilność. Z powodzeniem można wykorzystać je wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Nie ma wówczas też potrzeby zabezpieczania kala sieciowego. Po stronie minusów takich elektronarzędzi umieścić możemy czas ładowania baterii, który może być kłopotliwy czy ich mniejszą moc.

Wypożyczenie elektronarzędzi to możliwość pracy na najlepszym sprzęcie niezależnie od potrzeb

Pamiętajmy, że dobre elektronarzędzia najlepszych marek na rynku są dość drogie, a ich cena sprowadzać się może do dwóch czy nawet trzech tysięcy złotych. Na szczęście bez problemu można je wypożyczyć. O tym rozwiązaniu pomyśleć powinni przede wszystkim ci, którym zależy na skrupulatnej i dokładnej pracy. Ta możliwa jest przy wykorzystaniu najwyższej jakości wkrętarek, pilarek, przecinarek i szeregu innych elektronarzędzi.

powrót do aktualności