Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 7-12 14-18
Dodany dnia: 22.11.2017

Łuparka do drewna do użytku domowego

Zima za pasem, a więc to ostatni moment na to, aby zaopatrzyć się w opał. Mimo że coraz powszechniejsze są w Polsce piece na olej lub ekogroszek w dalszym ciągu wielu Polaków swoje mieszkania i domy ogrzewa węglem czy drewnem. W przypadku tego ostatniego wcześniej trzeba je jeszcze przygotować. Do rozdrobienia drewna opałowego wykorzystać można siekierkę, choć o wiele lepsza będzie tu łuparka do drewna do użytku domowego.

łuparka do drewna

Czym jest łuparka do drewna?

Jak nie trudno się domyślić łuparka do drewna służy do efektywnego i sprawnego rozdrabniania drewna. Co istotne nie trzeba być wielkim ekspertem, aby móc ją obsługiwać. Wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi, a już za chwilę można przystąpić do rozdrabiania drewna opałowego.

Obsługa w przeciwieństwie do piły i siekiery nie wymaga siły i wprawy, a praca przy niej jest szybka oraz wydajna. Podkreślmy, że dzisiejsze łuparki są również urządzeniami bezpiecznymi i nie narażają użytkowników na ewentualne urazy. Sam mechanizm działania takiego urządzenia jest natomiast dość prosty, a jego siła nacisku w zależności od rodzaju sprzętu wynosi od kilku do kilkunastu ton.

Rodzaje – hydrauliczna i świdrowa

Najpowszechniejsze są zdecydowanie łuparki hydrauliczne, które składają się z silnika spalinowego lub elektrycznego, a także ramy, tłoka, pompy, kontrolek zapewniających bezpieczeństwo pracy i noża do rozłupywania drewna. Dodatkowo na ich wyposażeniu znajdują się również specjalne zatrzaski, które gwarantują wyeliminowanie wszelkiego ryzyka.

Innym rodzajem jest świdrowa łuparka do drewna. Jest to sprzęt zdecydowanie lżejszy, który wyposażono w świder jednocześnie pełniący rolę klina. Wkręca się on w drewno i taki pień rozłupuje.

Dodatkowo wyróżnić można tu jeszcze specjalistyczny rębak do drewna. Ten do użytku domowego nadaje się jednak zdecydowanie mniej. Z reguły jest to maszyna dużych gabarytów, która wykorzystywana jest przez leśników i sadowników.

Najważniejsze parametry

* moc

Szukając łuparki do drewna do użytku domowego, uwagę zwrócić trzeba na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim odpowiedzieć sobie musimy na pytanie, do czego jest nam ona potrzebna. W sytuacji, kiedy szukamy czegoś do rozłupania drewna kominkowego, wystarczająca będzie łuparka o niewielkiej sile nacisku do maksymalnie 4 czy 5 ton. Przy dużej ilości drewna opałowego lepsze będzie bardziej profesjonalne urządzenie. Doskonale sprawdzi się wówczas łuparka do pni o nacisku od co najmniej 6 do 8 ton.

* waga i stan techniczny

Z mocą bezpośrednio wiąże się również i waga takich urządzeń. Logiczne jest, że lżejsze łuparki mobilne mają mniejszą moc i odwrotnie. Niezależnie natomiast od wielkości, mocy czy rodzaju łuparki uwagę zwrócić trzeba też na jej stan techniczny. Łuparka musi być solidna i wykonana z nierdzewiejących materiałów.

* bezpieczeństwo

Podobnie jak ma to miejsce z innymi urządzeniami wykorzystywanymi w gospodarstwie domowym tak i łuparka powinna być nie tylko wydajna i efektywna, ale przede wszystkim bezpieczna. Z tym większego problemu dziś jednak nie ma. Jako profesjonalna wypożyczalnia elektronarzędzi oferujemy Państwu tylko i wyłącznie łuparki bezpieczne od sprawdzonych producentów, które wyposażone są w systemy oraz osłony zabezpieczające pracę i chroniące użytkownika przed urazami.

Łuparka do drewna to efektywny, wydajny i bezpieczny sprzęt do rozdrabiania drewna kominkowego i opałowego

Podsumowanie

Bez wpienia łuparka do drewna to sprzęt praktyczny i w wielu sytuacjach niezawodny. Nie tylko możemy dzięki niej zaoszczędzić na czasie, ale przede wszystkim sile. Każdy, kto miał w ręku siekierę i kilka metrów drewna przed sobą doskonale zdaje sobie sprawę, że przygotowanie takiej ilości materiału opałowego jest trudne, męczące i niezwykle czasochłonne. Nie ma sensu się męczyć, a zaoszczędzony w ten sposób czas wykorzystać na coś innego. Wszak przed zimą w żadnym gospodarstwie obowiązków przecież nie brakuje. Wypożycz łuparkę, a problem z przygotowaniem drewna opałowego będziesz mieć z głowy.

powrót do aktualności