Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 7-12 14-18
Dodany dnia: 15.03.2017

Przecinarka do glazury, która będzie najlepszą inwestycją? Na jakie techniczne szczegóły trzeba zwrócić uwagę?

Przcinarki do glazury Extul

W pracy przy remontach wnętrz bardzo często potrzebne są nie tylko umiejętności, ale także doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt. Aby bezproblemowo móc pracować i wyrabiać się z terminami zadanymi przez zleceniodawców, firmy remontowe muszą inwestować w dobrej klasy urządzenia znanych i cenionych firm. W przeciwnym razie tanie sprzęty będą się psuły i niepotrzebnie przedłużają pracę ekipy.

Jednym z powszechnie używanych urządzeń podczas remontów szczególnie łazienek są przecinarki do glazury. Za ich pomocą możemy odpowiednio naciąć płytkę, aby idealnie dopasować ją do każdego miejsca. Jednym z ciekawszych modeli przecinarek do glazury jest przecinarka stolikowa Norton TR201. Daje ona duży komfort pracy, jest w pełni funkcjonalna, a dzięki wykorzystaniu wody nie pyli i pozwala bardzo łatwo przecinać nawet bardzo duże płytki. Model ten jest powszechnie wykorzystywany w firmach, które jako główne zajęcie wykonują prace związane z odnawianiem łazienek oraz kładzeniem płytek.

Bardzo często wykorzystywana w pracy przy tego typu zleceniach jest też ręczna przecinarka do glazury. Nie jest ona tak poręczna, jak przecinarka stołowa, jednak doskonale radzi sobie w pracy. Dużym atutem takiej przecinarki jest mały rozmiar. Bez problemu można wrzucić ją do bagażnika samochodu, a na miejsce pracy przynieść ją pod pachą. Bardzo popularnym modelem tych urządzeń jest Walmer MGŁR 1200. Za sprawą masywnej konstrukcji oraz aż 120 cm cięcia przecinarka sprawdzi się w każdym zastosowaniu. Urządzenie wyposażone zostało w amortyzowany blat do łamania naciętych płytek, co także podnosi wydajność pracy. Stalowa podstawa oraz bardzo wytrzymałe łożyska rolkowe sprawiają, że cięcie płytek tym modelem jest niezwykle proste. Dodatkowym atutem przecinarki jest regulowana wysokość noża, którą znajdziemy tylko w produktach z najwyższej półki.

Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi takich jak przecinarki do glazury możliwa jest bardzo szybka praca oraz wspaniałe jej efekty. Bardziej wprawieni pracownicy zajmujący się kładzeniem płytek potrafią z pomocą takiego sprzętu robić niesamowite rzeczy. Jak widać, nie wszystkie urządzenia wykorzystywane na budowie czy też podczas remont muszą być elektronarzędziami. W wielu przypadkach doskonale sprawdzają się tradycyjne sprzęty oraz metody, z których korzystali jeszcze nasi ojcowie. Dają one gwarancję niezawodności oraz mobilności. Przecinarka stołowa pomimo swojej wydajności i precyzji nie jest łatwa w transporcie oraz potrzebuje zasilania elektrycznego. Mniejsze przecinarki ręczne są więc bardziej poręczne oraz uniwersalne.

Wybór odpowiedniego dla nas urządzenia zależy więc od jego zastosowania i tego, jak często je będziemy wykorzystywać. Jeżeli mamy do przecinania wiele glazury, to idealnym wyborem jest przecinarka stołowa. Gwarantuje ona wydajność oraz powtarzalność każdego cięcia. Jeżeli tego typu urządzenie wykorzystywać będziemy sporadycznie, to powinniśmy zdecydować się na ręczną przecinarkę o niewielkich gabarytach i dużej funkcjonalności.

powrót do aktualności