Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 7-12 14-18
Dodany dnia: 13.03.2017

Jak wybrać najlepszy odkurzacz przemysłowy? Jakie cechy są najważniejsze?

Odkurzacze przemyslowe Extul

Duże firmy nie mogą oszczędzać na urządzeniach, jakie wykorzystują. Z uwagi na to nie dziwi nikogo fakt, jak ogromne są nakłady finansowe na odpowiednie wyposażenie przedsiębiorstwa w każdym jego dziale. Nie tylko komputery oraz urządzenia produkcyjne są ważne, ale także sprzęt, który pozwoli utrzymać w czystości hale produkcyjne, biura oraz magazyny. Do takich urządzeń należą odkurzacze przemysłowe. Tylko w jaki sposób wybrać odpowiednie urządzenie dla siebie?

Przy wyborze odpowiedniego odkurzacza przemysłowego warto wziąć pod uwagę, jaką powierzchnię za jego pomocą będziemy sprzątali oraz jakie zabrudzenia i nieczystości ma taki odkurzacz wciągnąć.

Innego typu urządzenia potrzebne będą do sprzątania w miarę zadbanego magazynu, a innego sprzętu użyjemy, aby posprzątać silne zabrudzenia oraz np. pył budowlany, oraz różnego rodzaju środki chemiczne. Warto także sprawdzić też, z jakimi drobinkami pyłów będziemy mieli do czynienia. Niektóre odkurzacze nie nadają się do odsysania bardzo drobnych pyłów, które mogą uszkodzić silnik lub inne elementy urządzenia.

Interesującym produktem, który warto wziąć pod uwagę, jeżeli nie planujemy sprzątania specyficznych zanieczyszczeń, jest odkurzacz Comac 12 dry. Dzięki stosunkowo dużej mocy oraz dużemu przepływowi powietrza dochodzące nawet do 48 litrów na sekundę wciągnie on nawet spore śmieci, oraz nieczystości. Także pojemność zbiornika jest bardzo ważna w tego typu produktach. W powyższym modelu producent oferuje zbiornik o pojemności 12 litrów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Innym modelem, który także wart jest polecenia, jest odkurzacz Flex S47. Podobnie jak wcześniejszy model gwarantuje dużą moc ssącą dochodzącą do 61 litrów na sekundę oraz ma bardzo pojemny zbiornik, bo aż 45 litrów. Ten model wbudowany ma system automatycznego oczyszczania filtra, co pozwala na długą i nieprzerwaną pracę urządzenia aż do zapełnienia całego zbiornika. Flex S47 z powodzeniem znajduje zastosowanie w przemyśle samochodowym, w warsztatach oraz na budowach. Gwarantuje dużą żywotność oraz bezawaryjne działanie.

Ostatnim modelem odkurzaczy przemysłowych, o którym warto wspomnieć, jest model Festool CTL 36. Jest to bardzo zaawansowane urządzenie, które wyposażone zostało w system, który zapobiega wyładowaniom elektrostatycznym. Precyzyjnie zaprojektowana turbina uzyskuje ogromną moc ssącą, a zwarta konstrukcja oraz poręczna końcówka ssąca sprawiają, że odkurzacz może być zastosowany praktycznie w każdym typie pomieszczeń m.in. na budowach, w warsztatach samochodowych oraz w miejscach o wysokim zapyleniu powietrza. Urządzenie zostało także wyposażone w wiele funkcji, które ułatwiają codzienną pracę i pozwalają na zastosowanie w specyficznych pracach wymagających dokładności i stałej kontroli siły ssącej.

Za sprawą odpowiedniego przemyślenia naszych wymagań względem odkurzacza przemysłowego wybierzemy model, który spełni nasze oczekiwania oraz przez długi czas nie będzie wymagał napraw, oraz konserwacji co znacznie obniży koszty użytkowania odkurzacza.

powrót do aktualności