Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 7-12 14-18
Dodany dnia: 03.01.2018

Jak oświetlić pomieszczenie remontowe?

Większość prac remontowych w swoim mieszkaniu wykonujemy latem, co jest zresztą logiczne. Przede wszystkim ze względu na kwestie praktyczne. Pomieszczenia takie prościej jest wietrzyć, a światło słoneczne pozwala nam pracować do późnych godzin wieczornych. Mimo wszystko wiele prac wykonywać można również zimą. Wówczas jednak ze względu na fakt, że zmrok zapada dość szybko, warto zadbać o sztuczne źródło światła. Sprawdźmy więc, jak oświetlić pomieszczenie remontowe.

jak oświetlić pomieszczenie remontowe

Kilka możliwości

W sytuacji, kiedy remontujemy pomieszczenie, zwłaszcza w godzinach wieczornych światło jest nam niezbędne. Skoro tego dziennego zimą może nam brakować, wykorzystać do tego trzeba światło sztuczne. W takiej sytuacji skorzystać można ze zwykłej lampki czy nawet oświetlenia sufitowego. Zauważyć jednak trzeba, że wykorzystanie tych źródeł światła nie zawsze jest możliwe. Nie ma takiej możliwości na przykład wtedy, kiedy remontujemy pomieszczenia bez oświetlenia. Zdarza się bowiem, że prace takie należy wykonać przed położeniem i uruchomieniem instalacji elektrycznej. Co wtedy? Jak oświetlić pomieszczenie remontowe, gdzie potrzebujemy silnego źródła światła? Optymalnym rozwiązaniem będzie wówczas lampa oświetleniowa.

Bezpieczeństwo

Definicji takiej lampy większości przedstawiać nie trzeba. Jest to bowiem dość specyficzne źródło światła, które wyposażone jest podobnie jak w przypadku zwykłych żarówek w wolframowy żarnik. Ten pod wpływem przepływającego prądu mocno się rozgrzewa, a w efekcie emituje światło. Jednocześnie jednak atomy wolframu mogą się odrywać. W zwykłej żarówce daje to efekt zaczerniania bańki, ale w tym przypadku wewnątrz znajduje się halogen. Dzięki temu wolfram ulega resublimacji, a więc osadza się na żarniku, czego efektem jest niezwykle jasne źródło światła.

Wiele pytań dotyczy tu bezpieczeństwa takich lamp. Mnóstwo osób uważa je za szkodliwe, ale nie jest to prawda. Lampy halogenowe stanowią bowiem układ zamknięty i poza światłem wydostaje się z nich jedynie spora ilość ciepła. Z pewnością ustawiając lampę w remontowanym pomieszczeniu, warto wziąć pod uwagę czynnik cieplny, ale tylko ze względu na komfort pracy. Nie ma żadnego powodu, aby bać się o swoje zdrowie.

Zastosowanie

Lampy halogenowe wykorzystywane do remontu najlepiej wypożyczyć. Ceny takiej usługi są bowiem iluzoryczne. Dzienne koszty wypożyczenia takiego sprzętu budowlanego to koszt w granicach 15 zł. Nie jest to wiele, patrząc na to, jak wiele pożytku można mieć z takiej lampy. Sęk w tym, aby dokonać jej dobrego wyboru.

Lampy takie wybierać należy pod kątem dwóch czynników, a więc napięcia zasilającego oraz mocy źródła światła. Bliżej przyjrzeć się trzeba zwłaszcza mocy, która może być bardzo różna. Przykładowo wyróżniamy:

* Lampy halogenowe 60 W, których używa się do oświetlenia dużych przestrzeni lub jako lamp warsztatowych.
* Lampy halogenowe 100 W, które działać mogą jako lampy na statywach. Wspomniany statyw jest sporą korzyścią, bo dzięki temu dodatkowi łatwo oświetlić całe pomieszczenie, jak i konkretne jego miejsca. Nie ma wówczas potrzeby trzymać lampy w dłoni czy też jej przenosić. Właśnie o te lampy powinniśmy spytać konsultanta w wypożyczalni, zastanawiając się nad tym, jak oświetlić pomieszczenie remontowe.

Wypożyczenie lampy halogenowej to gwarancja doskonale oświetlonego pomieszczenia przy remoncie.

* Lampy halogenowe 300 W i 500 W to potężne źródła światła. Często wykorzystuje się je w warsztatach, magazynach czy na podjazdach, kiedy korzysta się z lamp z czujnikiem ruchu.
* Lampy halogenowe 1000 W to potężne źródła nie tylko światła, ale i ciepła, o czym najlepiej świadczy fakt, że używa się ich również jako elementów pomocniczych systemów grzewczych.

Podsumowanie

Nie ma więc wątpliwości, że taka lampa przy każdym remoncie, kiedy to szukamy sztucznego źródła światła, może okazać się bezcenna. Raz jeszcze wspomnieć trzeba tylko o statywie, który często jest tu niezbędny. Warto spytać o ten dodatek przy wypożyczaniu. Zazwyczaj jest on w zestawie z lampą, choć nie zaszkodzi się upewnić.

powrót do aktualności