Poradniki | Extul.pl - Wypożyczalnia narzędzi Białystok

Wypożyczalnia narzędzi
w Białymstoku

Zadzwoń:
728 898 878
ul. Brzostowskiego 24
Pon-Sob 6:00-22:00

Poradniki

Układanie płytek podłogowych krok po kroku

Układanie płytek podłogowych krok po kroku

Czy układanie płytek podłogowych jest skomplikowane? Z pewnością doświadczony pracownik budowlany nie będzie mieć z tym większego problemu i sobie z tym zadaniem poradzi. W innym wypadku przed rozpoczęciem prac na pewno nabyć trzeba niezbędnej wiedzy, a do układania płytek się dobrze przygotować. Ważna jest także odpowiednia kolejność prac. W innym wypadku już po kilku miesiącach płytki mogą zacząć się odklejać. Jak wygląda układanie płytek podłogowych krok po kroku?

Dodany dnia: 10.01.2018
Jak oświetlić pomieszczenie remontowe?

Jak oświetlić pomieszczenie remontowe?

Większość prac remontowych w swoim mieszkaniu wykonujemy latem, co jest zresztą logiczne. Przede wszystkim ze względu na kwestie praktyczne. Pomieszczenia takie prościej jest wietrzyć, a światło słoneczne pozwala nam pracować do późnych godzin wieczornych. Mimo wszystko wiele prac wykonywać można również zimą. Wówczas jednak ze względu na fakt, że zmrok zapada dość szybko, warto zadbać o sztuczne źródło światła. Sprawdźmy więc, jak oświetlić pomieszczenie remontowe.

Dodany dnia: 03.01.2018
Układanie paneli podłogowych

Układanie paneli podłogowych

Czy układanie paneli podłogowych jest trudne? Wielokrotnie zatrudniamy do tego kogoś z zewnątrz. Jak się okazuje całkowicie niepotrzebnie, gdyż w ciągu dnia jesteśmy w stanie ułożyć nawet do 50 mkw. takich paneli. Prace te nie wymagają bowiem użycia wielu narzędzi. Nie jest też do tego potrzebne doświadczenie. Od czego zacząć?

Dodany dnia: 20.12.2017
Czyszczenie tapicerki samochodowej za pomocą odkurzacza piorącego

Czyszczenie tapicerki samochodowej za pomocą odkurzacza piorącego

Skoro się tu znaleźliście, najprawdopodobniej macie problem z brudną tapicerką w swoim aucie. Czyszczenie kanap, foteli, podsufitki, obicia wewnętrznego drzwi, poszycia podłogi czy wnętrza bagażnika nie jest łatwe, choć wcale nie musimy w tym celu oddawać auta do profesjonalnego zakładu. Poradzić sobie możemy z tym osobiście, choć jeżeli mają to być prace efektywne, uzbroić się trzeba w niezbędny sprzęt. Takim będzie odkurzacz piorący, który można wypożyczyć. Tak więc, jak wygląda czyszczenie tapicerki samochodowej za pomocą odkurzacza piorącego?

Dodany dnia: 13.12.2017
Samodzielne cyklinowanie parkietu krok po kroku

Samodzielne cyklinowanie parkietu krok po kroku

Drewniane schody czy podłogi to nie tylko praktyczne, ale również efektywne wykończenie mieszkań. Niestety po pewnym czasie drewno staje się matowe, a jednocześnie jest bardziej podatne na uszkodzenia. Jednym z zabiegów, dzięki któremu poprawimy ich stan, jest cyklinowanie. Podpowiadamy jak wykonać samodzielne cyklinowanie parkietu krok po kroku.

Dodany dnia: 06.12.2017
Malowanie natryskowe, czyli jak samodzielnie pomalować ściany pistoletem lub agregatem malarskim

Malowanie natryskowe, czyli jak samodzielnie pomalować ściany pistoletem lub agregatem malarskim

Wydawać by się mogło, że malowanie ścian jest jedną z najprostszych prac remontowych, jakie możemy wykonać osobiście. Wielokrotnie nie jesteśmy jednak zadowoleni z uzyskanych efektów. Na ścianach pojawiają się smugi lub malowana powierzchnia nie jest idealnie równa. Takich problemów nie będzie, jeżeli postawimy na malowanie natryskowe. Czym jest i jak się do niego zabrać?

Dodany dnia: 29.11.2017
Łuparka do drewna do użytku domowego

Łuparka do drewna do użytku domowego

Zima za pasem, a więc to ostatni moment na to, aby zaopatrzyć się w opał. Mimo że coraz powszechniejsze są w Polsce piece na olej lub ekogroszek w dalszym ciągu wielu Polaków swoje mieszkania i domy ogrzewa węglem czy drewnem. W przypadku tego ostatniego wcześniej trzeba je jeszcze przygotować. Do rozdrobienia drewna opałowego wykorzystać można siekierkę, choć o wiele lepsza będzie tu łuparka do drewna do użytku domowego.

Dodany dnia: 22.11.2017
Najbardziej przydatne i funkcjonalne elektronarzędzia

Najbardziej przydatne i funkcjonalne elektronarzędzia

Wiele prac w domu, w warsztacie czy na budowie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Zwłaszcza że nie tylko ułatwiają one taką pracę i sprawiają, że staje się ona efektywniejsza, ale również i znacznie ją skracają. Wśród nich ważną grupę stanowią elektronarzędzia. Które z nich wykorzystywane są przez nas najczęściej? Przedstawiamy najbardziej przydatne i funkcjonalne elektronarzędzia.

Dodany dnia: 15.11.2017
Jak zabezpieczyć narzędzia przed zimą?

Jak zabezpieczyć narzędzia przed zimą?

Niezależnie od tego, czy są to narzędzia spalinowe, czy elektryczne, w czystości utrzymywać należy je zawsze bez wyjątku. Szczególnie zadbać trzeba o nie jednak przed sezonem zimowym. Skoro ten zbliża się wielkimi krokami, sprawdź jak zabezpieczyć narzędzia przed zimą.

Dodany dnia: 08.11.2017
Jak wybrać szlifierkę kątową?

Jak wybrać szlifierkę kątową?

Szlifierka kątowa to jedna z najbardziej uniwersalnych i praktycznych maszyn pośród elektronarzędzi. Z jej wykorzystaniem możemy wykonać różne prace remontowe i budowlane. Służy nam ona do cięcia, szlifowania czy polerowania. Skoro tak zastanówmy się nad tym, jak wybrać szlifierkę kątową.

Dodany dnia: 01.11.2017
Jak i kiedy przycinać żywopłot?

Jak i kiedy przycinać żywopłot?

Posadzenie żywopłotu niesie w sobie wiele korzyści. Dzięki niemu jesteśmy w stanie osłonić działkę przed wzrokiem wścibskich sąsiadów czy nadmiernym hałasem z ulicy. Poza tym w ten sposób możemy też zamaskować pewne miejsca w ogrodzie jak na przykład pojemnik na śmieci. Chcąc cieszyć się z bujnego i zdrowego żywopłotu nie możemy jednak zapominać o jego regularnym przycinaniu. Jak przeprowadza się taki zabieg i które narzędzia sprawdzają się w tym najlepiej?

Dodany dnia: 30.09.2017
Zastosowanie ręcznej, elektrycznej i spalinowej kosiarki w ogrodzie

Zastosowanie ręcznej, elektrycznej i spalinowej kosiarki w ogrodzie

Zadbany, soczyście zielony trawnik przed domem to powód do dumy, ale również wyzwanie wymagające poświęcenia i znacznych nakładów pracy. Dla jednych koszenie trawy to żmudny i przykry obowiązek, dla innych odprężający rytuał i odskocznia po ciężkim tygodniu. Bez względu na to, do której grupy należysz, jeżeli stałeś się posiadaczem skrawka zielonej przestrzenim na pewno nie zaszkodzi zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj sprzętu do koszenia trawy.

Dodany dnia: 06.08.2017
Czy wiesz, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru młotowiertarki?

Czy wiesz, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru młotowiertarki?

Prace budowlane nie należą do najłatwiejszych. Wymagają dużej siły oraz wielu narzędzi, oraz profesjonalnych urządzeń elektrycznych. Bez nich nie byłoby możliwe odpowiednio szybkie i profesjonalne wykonanie wielu zadań, jakie zlecane są ekipom remontowym. Z tego powodu tak bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie, jakiego używamy podczas zleceń.

Dodany dnia: 20.03.2017
Jak wykonać cyklinowanie parkietu?

Jak wykonać cyklinowanie parkietu?

Na drewniane podłogi czy schody decydujemy się coraz częściej i słusznie, bo drewno wygląda tu bardzo efektownie i jego zastosowanie niesie w sobie wiele korzyści. Po jakimś czasie staje się ono jednak matowe i jest bardziej podatne na uszkodzenia. Zabiegiem, który trzeba wówczas wykonać jest cyklinowanie. Zlecić można to firmie zajmującej się renowacją drewnianych powierzchni, ale równie dobrze wykonać osobiście i jednocześnie sporo na takim procesie zaoszczędzić. Jak zabrać się do takich prac?

Dodany dnia: 16.03.2017
Przecinarka do glazury, która będzie najlepszą inwestycją? Na jakie techniczne szczegóły trzeba zwrócić uwagę?

Przecinarka do glazury, która będzie najlepszą inwestycją? Na jakie techniczne szczegóły trzeba zwrócić uwagę?

W pracy przy remontach wnętrz bardzo często potrzebne są nie tylko umiejętności, ale także doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt. Aby bezproblemowo móc pracować i wyrabiać się z terminami zadanymi przez zleceniodawców, firmy remontowe muszą inwestować w dobrej klasy urządzenia znanych i cenionych firm. W przeciwnym razie tanie sprzęty będą się psuły i niepotrzebnie przedłużają pracę ekipy.

Dodany dnia: 15.03.2017
Jak wybrać najlepszy odkurzacz przemysłowy? Jakie cechy są najważniejsze?

Jak wybrać najlepszy odkurzacz przemysłowy? Jakie cechy są najważniejsze?

Duże firmy nie mogą oszczędzać na urządzeniach, jakie wykorzystują. Z uwagi na to nie dziwi nikogo fakt, jak ogromne są nakłady finansowe na odpowiednie wyposażenie przedsiębiorstwa w każdym jego dziale. Nie tylko komputery oraz urządzenia produkcyjne są ważne, ale także sprzęt, który pozwoli utrzymać w czystości hale produkcyjne, biura oraz magazyny. Do takich urządzeń należą odkurzacze przemysłowe. Tylko w jaki sposób wybrać odpowiednie urządzenie dla siebie?

Dodany dnia: 13.03.2017

Original Source Up to Date z Extul’em

EXTUL jest jednym ze sponsorów największej imprezy muzyki techno i electro po tej stronie Wisły, Original Source Up to Date. Podobno jeden z kawałków dupstep’ owych  zagrany na festiwalu był nagrywany z udziałem naszego młota BOSCH GBH   Fotorelacja z przygotowań  

Dodany dnia: 18.09.2013

Reklamy Husqvarna

Chcielibyśmy Wam przypomnieć, genialne naszym zdaniem reklamy elektronarzędzi Husqvarna. Jeśli chcielibyście wypróbować taką piłę na żywo zapraszamy do naszej wypożyczalni. Sprawdź jakie narzędzia marki Husqvarna możesz u nas wypożyczyć: http://www.extul.pl/marka/husqvarna/

Dodany dnia: 26.10.2012

Praktyczne video poradniki budowlane

Tak jak obiecaliśmy, chcielibyśmy przedstawić Wam parę pożytecznych poradników jak wykonać proste prace w domu przy użyciu elektronarzędzi. Po dłuższym zastanowieniu doszliśmy do wniosku że portal EyeHandy może pokazać Wam to w znacznie bardziej interesujący sposób :) Dlatego jeśli planujesz wybudować studio fotograficzne koniecznie zobacz : Jeśli natomiast masz problem z naprawą dziury w ścianie […]

Dodany dnia: 26.10.2012

Proces tworzenia narzędzi

Zastanawialiście się kiedyś ile pracy trzeba włożyć w stworzenie tak prostego narzędzia jak siekiera?

Dodany dnia: 26.10.2012

Inne, interesujące zastosowanie elektronarzędzi

Trochę kreatywności i z codziennej pracy można stworzyć niezłe dzieło

Dodany dnia: 26.10.2012

Test narzędzi Hilti

Krótka prezentacja pokazująca dlaczego czasem warto zainwestować w sprawdzony sprzęt. Narzędzia renomowanej firmy Hilti również dostępne w ofercie wypożyczalni Extul

Dodany dnia: 26.10.2012

Ciekawy filmik pokazujący pracę stolarza

Praca stolarza w artystycznym wydaniu:

Dodany dnia: 26.10.2012

Wygraliśmy konkurs reklama dla firm

Przez cały październik na 7 tablicach zewnętrznych w Białymstoku będzie reklamowana firma Extul!  Konkurs był organizowany przez firmę Orange.      

Dodany dnia: 26.10.2012

Filmik promocyjny firmy Extul

Zapraszamy do obejrzenia reklamówki naszej firmy:  

Dodany dnia: 10.07.2012

Nowy dział na stronie Extul.pl – Aktualności

Zapraszamy do korzystania z nowo utworzonego działu – Aktualności. Będziemy chcieli przedstawić Państwu przydatne informacje odnośnie działania dostępnych narzędzi. Pokażemy ciekawe zastosowania i poradniki usług budowlanych, remontowych i prac ogrodniczych. Dodatkowo będziemy umieszczać interesujące artykuły z branży aby przybliżyć Państwu szeroki zakres zastosowań elektronarzędzi, które z łatwością można wykorzystać samemu bez dodatkowej pomocy i kosztów […]

Dodany dnia: 21.05.2012